Co robi Pucio?

Co robi Pucio? – książeczka, która zachęci dziecko do mówienia

Rozwój mowy u dzieci zachodzi w różnym tempie. Jedne bardzo szybko zaczynają wymawiać pierwsze słowa, innym zajmuje to więcej czasu. Nie bez znaczenia jest to, jak często rodzice zwracają się bezpośrednio do dziecka, ale też to, w jaki sposób zachęcają je do wydobywania z siebie dźwięków, a potem pierwszych słów. W tym celu warto wspomóc się odpowiednią książeczką. Marta Galewska Kustra w książce Co robi Pucio w znakomity sposób pokazuje dziecku otaczający świat, przedmioty i zwierzęta, które może zobaczyć w domu oraz nazwy czynności, które się z nimi wiążą. Książeczka nie jest przekombinowana. Na jej stronach znajdują się proste, przejrzyste ilustracje wykonane przez Joannę Kłos. Rysunki przedstawiają tylko te elementy, o których właśnie jest mowa, po to, aby dziecko dokładnie wiedziało, co nazywa słowo wypowiadane właśnie przez rodzica. Dzięki takiej prostocie dziecko nie jest rozkojarzone i może lepiej skupić się, a co za tym idzie, szybciej zapamiętać wygląd przedmiotu i połączyć go z jego nazwą. Podczas czytania książeczki warto ciekawie intonować wypowiadane słowa, wskazywać na rysunki i pokazywać ich prawdziwe odpowiedniki, które znajdują się w domu. Nauka pierwszych słów z książeczką „Co robi Pucio?” może być naprawdę świetną zabawą!

Kto to jest Pucio?

Pucio jest małym, sympatycznym chłopcem o brązowych włosach, który jest bohaterem całej serii książeczek dla dzieci. Razem z nim najmłodsi poznają otaczający ich świat i uczą się mówić. W tej książeczce dzieci razem z Puciem poznają przedmioty codziennego użytku, które znajdują w domu oraz zwierzęta domowe. Na stronach książeczki znajdują się pytania „Co to?” i „Co robi Pucio?”, a poniżej rysunek i odpowiedź na zadane pytanie. Co Pucio robił? Czego używał? Czego nowego nauczył się tym razem?

O autorce książki

Autorką książki „Co robi Pucio?” jest Marta Galewska-Kustra. Jest ona doktorem nauk humanistycznych, a także pedagogiem dziecięcym i logopedą. Dzięki takiemu wykształceniu książki tej autorki są przygotowane bardzo profesjonalnie. Autorka wykorzystuje swoją wiedzę, aby w odpowiedni sposób stymulować rozwój mowy u dzieci, tworząc książki dostosowane do różnego wieku. A oto inne książeczki z serii o Puciu:

– „Pucio i ćwiczenia z mówienia, czyli nowe słowa i zdania”,

– „Pucio na wakacjach. Ćwiczenia wymowy dla przedszkolaków”,

– „Pucio. Zabawy gestem i dźwiękiem”,

– „Pucio mówi pierwsze słowa”,

– „Pucio uczy się mówić. Zabawy dźwiękonaśladowcze dla najmłodszych”.

Inne książki stymulujące mowę u dzieci tej autorki:

– „Z muchą świat zwiedzamy i opowiadamy”,

– „Z muchą na luzie ćwiczymy buzie czyli zabawy logopedyczne dla dzieci”,

– „Zeszytowy trening mowy, czyli ćwiczenia logopedyczne dla dzieci”.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *